4x4 » STRAIPSNIAI
 

 

Ralis reidas "AMBERWAY 2017"

 Krašto naujienos

 15 min.lt

 

Ralis reidas "AMBERWAY 2016"

15 min.lt

Krašto naujienos

 

Ralis reidas "4x4 Ukmergė 2015"

15 min.lt

 

RALIS REIDAS „4x4 Ukmergė 2015”

Žvarbų paskutinį lapkričio šeštadienį, Ukmergės rajone vyko pirmosios Asociacijos "SASK" organizuojamos pramoginės - turistinės ralio reido „4×4 Ukmergė 2015“ varžybos. Renginys skirtas visiems turintiems visureigį ar lengvajį automobilį su visų ratų pavara, keturratį ar motociklą ir ištroškusiems nuotikių gamtoje, sugebantiems orientuotis pagal kelio knygą miško, laukų bendro naudojimo keliais ir norintiems smagiai ir aktyviai praleisti savaitgalį tarp bendraminčių.

Varžybų organizatoriai dalyviams parengė 130 km. maršrutą, kuris buvo padalintas į dvi dalis. Pirma dalis SR-1 apie 30 km., kurioje teko orientuotis, žemėlapio pagalba nurodytu maršrutu, „Versmės“ karjero teritorijoje. Štai čia buvo viena iš sudėtingiausių užduočių, kurią be klaidų įvykdė tik pusė dalyvių. Pertraukos metu vyko greituminio slalomo rungtis - 3,3 km., sename aerodrome. Geriausią laiką, nors ir su 5 s. bauda, parodė Merkys Saukevičius su „Toyota“ automobiliu, jo laikas - 3:49 min. Norime pabrėžti, jog Merkys dalyvavo be šturmano, tai išties didelis iššūkis tokio formato varžyboms, nes be klaidų naviguoti ir tuo pačiu greitai vairuoti automobilį yra labia sudėtinga. Po pertraukos visi ekipažai startavo antroje dalyje - SR-2, nuo kurios buvo like 100 km. iki finišo.

Trąsos įveikimui buvo skirtos 5 val. Renginio organizatorius Vygintas Šuminskas džiaugiasi, jog visi dalyviai įveikė trąsą per numatytą laiko limitą.

Šiose varžybose automobiliai buvo skirstomi į šias klases: 4×4- visureigiai (džipai), 4WD - lengvieji automobiliai su visų ratų pavara.

Pirmieji dalyviai finišą pasiekė jau gerokai sutemus. Tad suskaičiavus ralio reido „4×4 Ukmergė 2015" galutinius rezultatus, paaiškėjo jog finišo nepasiekė tik 3 ekipažai, du dėl tėchninių gedimų ir vienas pasiklydo.

Skelbiami ralio reido „4×4 Ukmergė 2015“ varžybų nugalėtojai:

4WD klasėje:

1-oji vieta - Padolskis Irmantas ir Padolskis Povilas, automobiliu “Audi 100 C4 Quattro” - 2 val. 50 min.;

2-oji vieta - Ežerskis Modestas ir Kemežys Giedrius, automobiliu „Subaru Forester“ - 3 val. 04 min.;

3-oji vieta - Rakauskas Darius, automobiliu „Mitsubishi“ - 3 val. 27 min.

4×4 klasėje:

1-oji vieta - Bulatovas Viačeslavas ir Sangavičius Tomas, automobiliu „Jeep Grand Cherokee“ - 2 val. 28 min.;

2-oji vieta - Avdiukovas Aleksandras ir Dzvonkas Jurgis, automobiliu „Jeep Cherokee“ - 2 val. 30 min.;

3-oji vieta - Ašeriškis Robertas ir Krukonis Karolis, automobiliu „MP2“ - 2 val. 42 min.

 

Po renginio elektroniniu paštu kalbinome kelis dalyvius:

 

Bulatovas Viačeslavas:

 

4x4 Ukmergė“ manau turi ateitį, nes yra nemažai tokių, kuriems patinka greičio ruožai,važiavimas pagal kelio knygą ir t.t. pvz.: pas mus forume varžybos būna pagrinde bekelėje. Kai kurie ieško kažko naujo, keičia visureigius ruoštus rimtai bekelei į greitesnius, skirtus greičio ruožams. Šiaip „4x4 Ukmergės“ formatas geras. Gal trūko dar vieno greičio ruožo laikui pvz. „Versmėje“ ratukas, ar Kopūstėliuose, ar kokioje pievoje. Vienas slalomo ruožas ir vienas greitesnis ruožas laikui. Vietoje kelio knygos galima padaryti GPS taškus su foto atžymomis, manau, lengviau būtu paruošti trasą, negu darant kelio knygą. Apdovanojimai: taurės, medaliai -pasirinkta teisingai. Daug kas tai kolekcionuoja ir dėl jų važiuoja.

 

Jurgis Dzvonkas:

 

„Puikus renginukas linksmai praleisti savaitgalį. Daug emocijų, adrenalino. Trąsa puikiai atitiko raly reido formatą. Gera organizacija, bei operatyvus rezultatų paskelbimas. Galbūt šiek tiek pritrūko viešumo, didesnis dalyvių skaičius būtų užtikrinęs aršesnę kovą tarp dalyvių. Reziumuojant puikus renginys, norėtųsi daugiau etapų.“

 

Ašeriškis Robertas:

 

Visų pirma noriu labai padėkoti už tai, kad organizuojate tokius renginius ir matosi, kad tai darote nuoširdžiai "su ugnele", kas daro aukščiau jus virš kitų komercinių renginių. Dabar rašydamas galvoju, kad tai buvo renginys (iš 4x4 gyvenimo), kuris šiais metais padovanojo man didžiausią emociją, gal dėl to, kad įspūdžiai dar neišblėso, bet jei nedaugžodžiaujant, tai vertas dėmesio.

Tokio formato varžybose dalyvavau pirmą kartą, todėl pliusų ir minusų nedėliosiu.

Mano kuklia nuomone, man truputį trūko "džipinių reikalų", o viskas kitas tobula. Ypač patiko vienoj vietoj netikslus ženklas, kur daugelį suklaidino, nes reikėjo ir parizikuoti, pavažiuoti toliau, išsiaiškinti ar teisingai galvoji, tai gavosi ne tik mechaninis GPS metrų numetinėjimas. Ir dar pasijungti Endomondo kelio sekimui - tobula idėja ir sąžiningos lenktynės“.

 

Organizatorių informacija

www.sask.lt

 
  © 2019 www.sask.lt | Interneto svetainių kūrimas